O mnie

Książki fascynowały mnie od  zawsze, a od 25 lat zajmuję się ich promocją zawodowo: najpierw jako autorka poświęconej książkom audycji radiowej,  następnie jako szefowa działu promocji w wydawnictwach Znak i Literackim, a obecnie we własnej  Agencji Promocyjnej OKO, która specjalizuje się w organizacji i promocji międzynarodowych wydarzeń literackich i w fundacji Bookowy Dom, która stawia sobie za cel szerokie  propagowanie aktywnego udziału w kulturze.

Miałam szczęście współpracować ze wspaniałymi ludźmi i być przy narodzinach książek, które na stałe weszły do kanonu współczesnej kultury. Mogłam uczyć się od najlepszych autorów, wydawców i dziennikarzy, za co zawsze będę wdzięczna i co traktuję  jako  wielką szansę i zobowiązanie.

Uważam, że promując książkę, z jednej strony  trzeba być wiernym wartościom niezmiennym, z drugiej zaś stale otwartym na zmiany. Narzędzia promocji, które  jeszcze wczoraj były skutecznie,  dziś, chcąc osiągnąć sukces,  należy wymienić na nowe.  Nie da się powtarzać swoich ani cudzych pomysłów, trzeba iść stale do przodu. I właśnie  tę konieczność stałego rozwoju, uczenia się nowych rzeczy, często na własnych błędach, przekraczania barier i przyzwyczajeń  uważam za wspaniałą.

Ostatnie lata to dla mnie niezwykle aktywny czas realizacji międzynarodowych projektów oraz fascynujących  spotkań z bibliotekarzami i nauczycielami podczas szkoleń i konferencji. To także czas satysfakcji, gdy wieloletnia praca zyskuje uznanie. Takim momentem radości była dla mnie  prestiżowa nagroda Książka Roku IBBY  za upowszechnianie czytelnictwa.

Być może projekty, które ostatnio zrealizowałam okażą się dla Was inspirujące? Zapraszam do zapoznania się z nimi i skorzystania:

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival  – 8 edycji

Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim – projekt poświęcony językowi polskiemu i jego regionalnym odmianom – 3 edycje

Witaj w Polsce! Interaktywna gra online, połączona z platformą wiedzy

Kod Krakowa. Gra planszowa zintegrowana z internetową platformą wiedzy (w języku polskim i angielskim)

Odkrywaj Kraków z artystami. Przewodnik po nieznanych miejscach w Krakowie

Opowiedz,  jak to było… Platforma do tworzenia książki rozmów z dziadkami

W pustyni i w puszczy. Gra planszowa, połączona z internetową platformą wiedzy, na temat książki Henryka Sienkiewicza

Spektakl taneczno-jazzowy, w oparciu o wiersze Juliana Tuwaina: Tuwim: słowo, muzyka, taniec